Golden Point | костими за капење ’14

Богат колорит и мнооогу позитивни вибрации во каталогот за новата колекција костими за капење од Golden Point. Одберете го својот омилен костим. За среќно...

Едиторијал | Љубов и фудбал

Едиторијал за јунското издание на шпанскиот Vogue снимен во вилата на Кристијано Роналдо во Мадрид. Позирајќи со својата девојка, преубавата Ирина Шијак облечени се...

Трендовски парчиња по пристапни цени

Must have парчињата од модните писти благодарение на брендовите како Zara и H&M отсекогаш биле достапни и за љубителките на модата со „пократок“ џеб....

Македонски дизајнери во [Just Because.]

По нешто повеќе од една година успешно работење, дизајнерското студио  реши да ослободи еден мал креативно-концептуален простор за млади, но и етаблирани имиња од...

Cinema Against AIDS | Хуманитарна модна ревија

За време на amfAR балот во Кан ќе се одржи и традиционалната модна ревија на која 35 одбрани дизајнери и модни куќи креираат на...

Calzedonia | машки костими за капење ’14

Колекцијата костими за капење за посилниот пол од Calzedonia за ова лето со супермоделот Tyson Ballou како заштитно лице. Истакнете го телото и бидете...

Бизнис одело за урбани велосипедисти

Parker Dusseau, компанија од Сан Франциско дизајнираше деловни костуми кои може да се носат на работните состаноци, но и да ја имаат потребната удобност...

House of Holland | очила пролет/лето ’14

Eliza Cummings како заштитно лице за новата колекција очила за оваа пролет/лето од House of Holland. Дизајни за различни стилови, со кои сигурно ќе...

Едиторијал | Анџелина Џоли за ELLE US

Актерка, режисер, мајка и голем филантроп - 39 годишната Анџелина Џоли во едиторијалот за новиот број на американскиот ELLE. Облечена во парчиња од Saint...

Met Gala 2014

Met Gala балот е еден од најважните модни настани во годината. Овогодинешната тема беше инспирирана од Charles James, првиот американски Couturier од почетокот на...

Пролет во слатки пастелни нијанси

Шеќерните нијанси се тренд веќе неколку сезони. Опфаќаат широк спектар на бои кои се идеални за колоритни, а истовремено нежни модни комбинации за пролет...

Чанти | пролет-лето 2014

Нова сезона значи нови чанти од најпознатите дизајнери ширум светот. Овие пролет и лето главно преовладуваат големи торби за преку ден, помали чантички во...

Pronovias | Венчаници за 2015

Една од најомилените модни куќи на невестите, Pronovias ја претстави колекцијата венчаници за 2015та година. Деликатни ткаенини, нежни форми и одличен спој на минимализам,...

Лежерно лето ’14 | Juicy Couture

Популарниот лосанџелски моден бренд Juicy Couture во најновата колекција за пролет/лето '14 понуди грст атрактивни и модерни парчиња облека, кои ќе посакате да ги...

Тренд | Кармини во светли бои

Корални, црвени, розови и слични светли, но смели бои на кармини се задолжителни оваа сезона. Обично се комбинираат со не многу нагласени очи, иако...

Брендирани намирници

Израелскиот уметник Peddy Mergui изработи интересен проект во кој ги истражува границите на секојдневниот дизајн во рамките на потрошувачката култура, создавајќи брендирани намирници, од...