Храброто дизајнерско дуо Виктор и Ролф не познаваат граници и правила и не се плашат да експериментираат во нивните колекции.

Во последните две колекции на брендот видовме бароктен раскош, смешни пароли и сленг изрази, потоа дизајнерите ја направија колекцијата во целост од рециклиран материјал оставен од претходните сезони, а сега нивниот креативен ум се обидува да ги покаже промените со кои се соочи светот во последните четири месеци.

Колекцијата е наречена „Промена“, а краткото видео ги објаснува сите девет парчиња облека кои ги толкуваат неодамнешните настани.

Започнува со темносин сатенски фустан на кој гледаме сиви облаци. Затоа што во овој момент, светот е задушен од изолација и недостаток на социјален и културен живот. Вториот фустан се вели дека се носи „само дома“, а преголемите висечки ракави ја симболизираат тежината на моментот, што силно нè влече во себе и во она што се случува. Секоја од деветте облеки е детално објаснета – нешто што е плус за дигиталниот приказ на колекцијата, затоа што можете да обрнете внимание на секој детал, а тоа е тешко да се направи за време на модна ревија во живо.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕспадрилите секогаш додават посебен шарм на летниот изглед!
Следна објаваPrada ја претстави новата колекција
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ