Венчалниот фустан на Анџелина Џоли

Една седмица по долгоочекуваната венчавка на Анџелина Џоли и Бред Пит, магазините People и Hello! ексклузивно ги објавуваат фотографиите од интимната церемонија пред само...
video

Кога се откриени основните парчиња од нашата гардероба?

Видео кое во помалку од една минута ќе ви ја раскаже историјата на основни парчиња од вашата гардероба како фармерките, чорапите, па дури копчињата,...

Блузи со монистри во текот на денот!

По неколку месеци чување на најдобрата облека за специјални настани, решивме да ги смениме ставовите ... Иако порано облеката со монистра се носеше само за...

Деконструкција и асиметрија: летни фустани со необичен крој!

  Летото е во полн ек и нема да изненадите никого со обични ленени или свилени фустани, па затоа мора да ја вклучите вашата фантазија...
video

Pull&Bear | Кампања пролет/лето ’13

Simone Nobili, Valerija Sestic, Daniela Braga и Justin Barnhill се дел од новата кампања на Pull&Bear за колекцијата пролет/лето '13 снимена на Канарските Острови. Музиката...

Кожни јакни: 3 фактори за пронаоѓање на идеалниот модел

КОЖНИ ЈАКНИ СО КОИ НЕ МОЖЕТЕ ДА ПОГРЕШИТЕ: Никогаш не излегуваат од мода, тие се сигурна инвестиција и секогаш ќе ги носите повторно ... Погледнете...

Венчињаta за коса се шик додаток на секој моден изглед!

Венчињата за коса беа водечки тренд минатото лето, а подеднакво се популарни и сега. Судејќи според трендовите на социјалните мрежи, венчињата за коса стана хит...

Плетени торби се апсолутен хит на летната сезона!

  Плетените торби се хит на сезоната Плетените торби оваа сезона владеат по улиците. Тие се изработени од природни материјали, а во секоја комбинација внесуваат лежерност...

Запознајте ја CoCo, најмалата модна блогерка на светот!

Талентот за мода и уметност, како и чувството за комбинирање на бои и модни стилови, несомнено е вродена работа. Шест годишната CoCo е вистински пример...

“For Every Victory” – новата спортска линија на H&M!

 Шведскиот моден бренд H&M ја откри новата high-performance спортска линија наречена "For Every Victory". Линијата е креирана со помош, совети и предлози на шведскиот Олимписки тим, а содржи се,...

Бијонсе, Хејли Бибер и Гучи Мејн во новата Aдидас кампања ICY...

Брендот за спортска облека „Адидас“ и Бијонсе ја претставија својата трета колекција „ICY PARK“, која содржи урбана облека, обувки и модни додатоци инспирирани од...

Лето во градот: модни комбинации за стилски прошетки низ градот!

Колку и секогаш да се радуваме на летото, знаеме дека поголемиот дел од времето го поминуваме во градот, а не на омилените острови ... Значи,...