Животинскиот принт скоро никогаш не излегува од мода. Ако ви здодеа принтот со леопард, ви предлагаме да го погледнете нашиот моден водич и да го вклучите дезенот со змијска кожа во вашата гардероба.

Оваа сезона се истакна дезенот на змијска кожа, кој веројатно сте го забележале на модните писти и на објавите на Инстаграм инфлуенсерите.

Овој одважен отпечаток направи неверојатно враќање на најдобар можен начин. Сепак, многу жени не го носат затоа што не се сигурни како да го комбинираат, а притоа да не изгледаат премногу нападно.

Ние ќе ви помогнеме во тоа и ќе ве инспирираме …

Сомотот и змијската кожа се совршена есенска комбинација. Шик сомотно одело ќе ви даде топлина, додека чантата или ременот со овој смел дизајн ќе придонесат многу за вашиот изглед.


СПОДЕЛИ
Претходна објаваSlow living: скандинавска култура на задоволство и можноста да се цени живоотот каков што е!
Следна објаваДобрите дела го подобруваат нашето здравје и благосостојба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ