i-D Magazine го слави својот 40-ти роденден. По тој повод музичката суперѕвезда Ријана се најде на насловната на ова специјално издание, соодветно наречено „Rihannazine“.

Списанието е со црно-бела насловна страница од Ријана облечена во Fenty, пред камерата на реномираниот моден фотограф Марио Соренти. За стајлингот е одговорен Аластер МекКим, додека за многу интересна фризура се грижи Јусуф Вилијамс.

“За мене, ова специјално издание на iD Magazine претставува промена и култура. Тоа е посветено на луѓе кои прогресивно го менуваат општеството преку модата, уметноста и активизмот додека создаваат поразновидна иднина”, изјави Ријана.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕнтериер: Најубави перници за пролет и лето!
Следна објаваШик пролетни капути за 2020 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР