Ако гуглате за женски капут, ќе се појават безброј резултати што ќе ве натера да се чувствувате презаситени од емоцијата на неодлучност.

Кога ја започнувате потрагата по совршен зимски капут, најдобро е да започнете со пребарување на инвестиција за набавка на капут и внимателно да размислите за кој стил, боја и форма, најдобро ќе ја надополните вашата зимска гардероба.

Нашиот совет е да одвоите време и да пробате различни ткаенини и кроеви. Покрај тоа, оставете простор за дебелите џемпери и кардигани, кои се носат под капутите кога температурата ќе падне.

Должината на капутот е клучна. Ако сте со низок раст, долг капут би можел да ве скрати, затоа треба да се исберет со пократка должина.

За да ви помогнеме да се одлучите, погледнете некои од клучните, зимски палта за 2019 и 2020 година.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузни нови чанти на Alexander McQueen!
Следна објаваДетска есенска колекција на `ZARA`
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР