Луксузниот британски моден бренд Alexander McQueen, штотуку лансираше три нови модели на чанти…

Тие се нови верзии на моделот Small Jewelled Satches, кои доаѓаат во луксузни варијајанти, Black, New Bone и Emerald Green.

Чантите добија четири украсни прстени и три стаклени камења во комплементарни нијанси како нивен главен декор.

Секој накит што ги краси овие чанти е поставен на постамент од црн оникс кристал, со детали изработени од старо злато или сребро.

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Фрагменти“ – Изложба на Жарко Башески во Прилеп!
Следна објаваКлучни зимски палта за 2019 и 2020 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР