ZARA WANDER & WONDER e новата модна колекција на познатиот моден бренд за најмладите која беше преставена на бајковит начин кој можеби денеска е непоимлив, но сепак идејата е како би требало да изгледа животот на едно дете, безгрижен и ослободден од премногуте обврски кои му се наложуваат со модерниот начин на живот.

Есента е магична самата по себе и им овозможува на децата да уживаат играјќи си во природата која изгледа како сликарско платно во овој период.

Колекцијата е слоевито поставена и се содржи од шарени капути, комфорни џемпери, топли јакнички, а сето тоа надополнето со прекрасни плетени шеширчиња.

Погледнете ја галеријата на фотографии од колекцијата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКлучни зимски палта за 2019 и 2020 година!
Следна објаваСтил на денот: eсенска мода по лондонските улици!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР