Лондон e град каде на улица ќе ги видите најнеочекуваните и  “најоткачените” модни комбинации…

Градот е модно инспиративен, на секој агол … лондончанките се секогаш свои и уникатни …

Ајде и ние да се инспирираме од нив …

Image result for лондон фасхион фалл 2019

Image result for лондон фасхион фалл 2019Image result for лондон фасхион фаллImage result for лондон фасхион фаллRelated imageRelated imageImage result for лондон фасхион фаллRelated imageImage result for лондон фасхион фаллRelated imageRelated imageRelated imageImage result for лондон фасхион фаллImage result for лондон фасхион фаллImage result for лондон фасхион фалл 2019Image result for лондон фасхион фалл 2019Image result for лондон фасхион фалл 2019Image result for лондон фасхион фалл 2019

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДетска есенска колекција на `ZARA`
Следна објаваCover – кујна камелеон со потписот на Aran Cucine!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР