Препорака за љубителите на модата од Grace Coddington-(Vogue)

За сите љубители на модата и модната фотографија неодамна беше реиздадена и пуштена во продажба една од најбараните "модни библии" напишана од страна на...

Прекрасни бордо фустани oд плиш, за празниците што следат!

Ако сте поканети на коктел за празниците кои следат, тогаш сигурно сте во потрага по совршен коктел фустан. Или ако едноставно сакате да облечете...

Топли и удобни кардигани со реси, принт и плетенки во неутрални...

XXL - Големите џемпери се во мода веќе неколку сезони и навистина се најпотребни кога времето е студено, како да сме свиткани во некое...

Carolina Herrera – симбол на елеганцијата

Познатата модна дизајнерка Каролина Херера е родена во Венецуела. Уште како многу мала нејзината баба за прв пат ја однела во посета на Париз,...

Уметничка фотосесија за новата колекција на Bella

Bella e етаблиран македонски моден бренд со традиција уште од 1991 година. Оттогаш до денес, овој бренд е постојано на врвот на македонската модна...

Кои модели на капути и бунди од вештачко крзно се IN...

Најпотребното парче зимска облека за жените е капутот. Сигурни сме дека веќе имете неколку од минатите сезони, стандардни, класични модели, но се надеваме немате...

Ексклузивно! Loro Piana – 6 генерации посветени на изработка на најквалитетни...

Loro Piana e повеќе од италијански бренд. Тоа е фамилија посветена исклучиво на изработка на облека со највисок стандард -  мајсторска изработка и технологија....

Candice Swanepoel гламурозно во новиот каталог на Victoria’s Secret Sport!

Candice Swanepoel ја замени долната секси облека, за кул спортски аутфит, во најновиот каталог на Victoria's Secret Sport. Сигурно ќе се согласите со нас, таа е...

Pray очилата сега и во Македонија | See through nature

Очилата за сонце се моден додаток кој ве диференцира од мноштвото, прават да изгледате таинствено, заводливо и модерно. Пишуваме за очила за сонце пред зима,...

Вештачко крзно во боја – апсолуен хит за оваа сезона

Убавината на вештачкото крзно е во тоа што може да изгледа многу елегантно и кул во исто време без разлика дали е во јарки...

Marc Jacobs колекција на торби за есен-зима 2015/16

Познатиот американски моден дизајнер Марк Џејкобс ја лансираше својата најнова колекција на торби за сезоната есен-зима 2015/16. Современи торби со огромна доза на префинестост...

Kолекција „Дома“ на Ирина Тошева

Фотографиите на дизајните на Ирина Тошева кои се надополнети со илустрации на признатиот ликовен уметник Ване Костуранов се на модниот фотограф Миладин Паповиќ, креативен...