Модните брендови од целиот свет се подготвени за летната сезона со свои уникатни колекции на костими за капење …

Се разбира, ним им се придружи и брендот Calvin Klein, кој преку социјалната мрежа instagram одлучи да не изненади со класични дезени.

Како што самиот бренд ги опишува, нивните костими за капење се редизајнирани со уметнички модерни детали, а ние навистина мораме да се согласиме со оваа изјава.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВикенд хороскоп за втори и трети јуни 2018 година!
Следна објаваДизајнерката на свадбениот фустан на Меган Маркл со нова колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР