Најдобрите модни илустрации на главните уреднички во светот на модата!

Секако дека една од најпосакуваните работи во светот на модните уреднички е да добијат своја илустрација. Преку Instagram, кој е предводник во платформите за илустратори,...

Gianvito Rossi со ултра женствена пролетна колкеција!

Издолжени нозе, практични чевли и минимална болка во стапалата - тоа се трите амбмбиции на италијанскиот дизајнер Gianvito Rossi, кога ги создава своите чевли. Неговите...

Модерни парчиња со кои ја повикуваме пролетта!

Полека се спремаме за пролетта со својата гардероба, со бирањето на свежи нови модели и правиме комбинации со промена на компелтната палета на бои!...

Супер едноставни трендови кои морате веднаш да ги пробате!

Нова година, нови Вие! Како да влезете во новата модна година ако не си играте со новите модни трендови, кои претпоставуваме, долго време ги...

12 комбинации на бои за пролет

Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во...

Хит модели очила за сонце за сезоната пролет-лето 2016

Шарени стакла, весели  рамки, класични, сериозни, ретро, "pin-up". Оваа година водечките модни куќи и познатите модни брендови за очила претставија голем дијапазон на трендови...

Модерна блуза која изгледа добро за сите возрасти!

Без разлика колку години имате, 25 или 65 години, одредени парчиња облека повеќе не стојат исто како кога сте биле помлади. Од друга страна...

Лакирање на нокти со новиот изум Tweexy!

Најпосле стигна новиот изум Tweexy! Од сега можете слободно ноктите да ги лакирате на кауч, во кревет, во воз, на работа, секаде каде и до сега...

Најпопуларни модели на женски чанти кои се постојано во тренд!

Модните трендови доваѓаат и си одат. Една сезона е главен хит а веќе следната сезона никој не се сеќава. Секојдневно, дизајнерите исфрлаат нови модели,...

Триумф на Sarah Burton за Аlexander МcQueen на модната недела во...

Спектакуларно враќање на брендот Аlexander МcQueen на модната недела во Лондон! Ултра модерна, крајно женствена колекција со примеси на егзотиката од далечниот исток. Егзотични пеперутки...

Купувајте ги пролетните хит модели од сега!

Доколку сте мудри во купувањето, започнете уште сега да го планирате пролетниот, ваш моден изглед! На пролет се уште времето ќе биде со ветер...

Од плиш до шарени бунди – Топ 4 трендови за есен...

Каква облека ќе носиме на есен - и во зима 2016 година? Дизајнерите  Alexander Wang, Calvin Klein и Marc Jacobs на своите модни ревии покажаа се,...