Широките пантолони се хит – научете како се носат!

Велат, дека модните диктатори се смилувале, гледајќи не, како со години одиме во истите тесни фармерки и пантолони по градот, па одлучиле дека е...

Најпрактични и најдобри новогодишни подароци!

Можеби најдобрите новогодишни подароци, се оние кои не чуваат од зимата - капи, шалови, јакни, мајци и торби, во кои можеме сето тоа да...

12 подароци кои сакаме да ги најдеме под елката!

Без лажна скромност, секоја вработена девојка сака и заслужува да се почести со некој моден додаток од ексклузивен бренд, чанта чевли, накит и слично. Денес...

Црвената боја симбол на стил, енергија и моќ

Дамите кои имаат доволно самодоверба да експериментираат со модните стилови и бои изгледаат многу моќно но и во истовреме и провокативно особено кога станува...

Зимски фустани кои ги обожуваме и во кои се чувствуваме апсолутно...

На секоја жена и се случува еден ден во неделата* кога нема што да облече*!  Дури, невозможно е да направите комбинација и да сте...

Pom-Pom чевли!

Секоја сезона, нова zвезда во светот на чевлите е родена! Прво ги гледаме на модните писти, потоа следи опсесија која трае неколку месеци, следат...

“Max Mara” колекција есен/зима,2016

Познатиот италијански бренд Max Mara во моментов ги доживува своите најсветли моменти со својата најнова колекција за сезоната есен-зима 2016 година каде што најповеќе...

Плетена капа-совршен моден додаток за зимските денови

Изборот на трендсетерките за оваа зима покрај останатите модни додатоци се и волнените капи кои може да се најдат во најразлични бои. Овие топли...

Подароци за него!

Време е за купување -  подароци за него. Што ли интересно и модерно е за оваа сезона? Кога веќе се инвестира, тогаш нека биде...

Малите чанти преку рамо, се хит на сезоната!

Чантите кои се носат на рамо или преку рамо, се хит оваа сезона. Практични се и се носат помали. Освен мобилниот телефон, новчаник, креон и кармин,...

Нежната и невина тантела, остава најголем впечаток!

Фустанот од тантела ја прави жената елегантна, женствена, во децентна мера сексепилна, со прекрасен визуелен ефект. Тантелата е употребувана и како моден детал, а фустаните...

H&M: Празничен едиторијал

Како да се облечете за свечените прослави и забави? H&M е подготвен за празничната сезона! Сите нови трендови за престојните празници можете да ги погледнете...