На социјалните мрежи како што се Фејсбук и Инстаграм во последно време можеме да забележиме дека модните инфлуенсерки и блогерки масовно ја носат новата торба на модната куќа “Dior” наречена “Book Tote”.

Персонализирана торба која ја красат две рачки, која исто така може  да се носи и на рамо. Поради големината на нејзината внатрешност таа може да се носи и на патување па и на ако одите на плажа.

Моделот е на добар пат да стане култен дизајн на Maria Grazia Chiuri.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузно патување: Ориент Експрес – оживеан мит!
Следна објаваНово магично место во Загреб – Hugo’s garden!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР