По првата заедничка колекција на патики и спортска опрема што ги израдува сите љубители на брендот Converse, поп-ѕвездата Miley Cyrus повторно ги здружи силите со познатиот американски бренд.
Причината за овој креативен собир е кампањата предводена од Фондацијата Happy Hippie, основана од Miley Cyrus. Од своето основање, Happy Hippy е посветена на подобрување на позицијата на младите ЛГБТ членови.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСите патишта водат кон Рим!
Следна објаваEлегантни на работа во текот на пролетта и летото?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР