Што е потврдено и сигурно…

Ова се 11 летни трендови кои ќе бидат актуелни во 2018 година!

“Sвонарки” панталони
Популарни во седумдесеттите години од минатиот век, овие пантолони ја заземаат водечката позиција меѓу трендовите во 2018 година, се шират од колената надоле.

Блок бои
Комбинацијата на повеќе бои одеднаш е најголем тренд во новата 2018 година. Боите може да бидат сосема различни, исто така се претпочитаат и спротивставени комбинации на бои.

Деколте

Кошули сп длабоки деколтеа, ќе бидат актуелни во 2018 година.

Килоти

Најмодерни фармеки во 2018 година се таканаречените килоти Монохроматска облека
Ако блок боите не е за вас, можете да ја изберете вашата омилена боја и да ја носите од глава до петици.

Тонови на цитрус: портокалова, жолта, мандарина
Видовме прекрасни нијанси на цитрус во колекцијата на Викторија Бекам.

Карнери и набори
Карнери и мали набори можат да бидат на ист модел, или пак, можете истовремено да ги комбинирате со две парчиња

Шарени чорапи
Со точки, отпечатоци, беџеви, накит или апликации. Можете да носите високи чорапи со фустан и здолниште во комбинација со отворени или затворени чевли.

 

Панталони со лента
Пантолони со лента кои изгледаат како панталони за џогирање, се еден од “жешките” трендови во 2018 година

Тропски принт
Лисја од палми и егзотични цвеќиња се појавуваат во скоро сите Cruise колекции, а модните уредници сметаат дека ова ќе биде голем тренд и следната година.

Ова лето, модерни се фустани и одела со хоризонтални и вертикални линии, со тесни и широки ленти, а се предвидува дека само вертикалните линии ќе останат на врвот на популарноста до крајот на 2018 година.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Отаде црнилото“ – самостојна изложба на Велимир Жерновски
Следна објаваПрвите пет обувки за претстојната летна сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР