Романтична спална со винтиџ бања

Деталите се оние кои го креираат амбиентот во просторот, а во оваа спална соба тоа се внимателно избрани суптилни и нежни декорации кои и...

Мала тиркизна кујна

Со низата паметни решенија, оваа мала тиркизна кујна е  пример за убаво и функционално катче во домот, каде секој минат миг е задоволство и...

Детски соби со оригинален дизајн

Каталогот на францускиот бренд  Maisons du Monde претставува различни инспирации за уредување на детското катче во домот, со оригинален дизајн  кој не само што...
video

Rollie | Јајца на стапче

Rollie Eggmaster ќе ви помогне брзо и лесно да го подготвите својот појадок, благодарение на вертикалната технологија на готвење. Потребно е само да го...

Корална инспирација за домот

Софистицирана, а во исто време драматична, заводлива и многу смела, корално црвената е боја која лесно создава целосна трансформација на ентериерот. Популарните нијанси се...

Када-лежалка

Модерен дизајн на када, изработен од карбонски влакна и други иновативни материјали, дизајнирана од Splinter Works. Миксот од карбон-влакна и пена ја оддржуваат водата...

Песочна канцеларија

Американскиот уметник Justin Kemp додавајќи голема кутија ситен песок под работната маса ја трансформирал својата домашна канцеларија во песочна плажа. Ситниот песок меѓу прстите...

Катче за читање во домот

Катчето за читање ги спојува омилениот простор во домот, удобниот мебел и светлината, комбинирајќи ги во олтар на љубовта кон книгите, но со повеќенаменска...
video

Фонтана за кучиња

Иновативна фонтана за вашето куче, која се прикачува на цревото во дворот, и во секое време има свежа вода. Потребно е само мало внимание...

Семејна панорама | Moon Hoon

Можеби најкул уредување што некогаш сте го виделе во животот: дизајнирано за семејство љубители на книги од Јужна Кореа, домот „Панорама“ е центриран околу...

Работна кревет маса

Маса која истовремено може да ја трансформирате и користите како кревет, за одмор при напорната работа, за опуштање и гледање на добар филм. Доколку...

Направи сам | Романтични фенери од конзерви

Денешното креативно катче го посветуваме на мини проект како старите и употребени конзерви од секојдневието да ги претворите во извонреден декор за вашиот дом....

Мини канцеларии | Mал простор со голем стил

Динамичното животно темпо наметнува потреба од работно катче и во домот, каде ќе може да се извршат дополнителните работни обврски или складираат документите и...

Италијански шарм во домот

Италија, со својата богата култура и традиција е вечна инспирација за секое поле на естетиката, а особено за архитектурата, дизајнот и ентериерот, каде со...

Истакнат ѕид | Paul Coudamy

Креација на персонален простор во ентериерот на приватен стан може да означува многу работи, во зависност од потребите и желбите на сопственикот. Ова е...

Од стари велосипеди до мини ремек дела за домот

За сите креативци што трагаат по неконвенционални начини за просторно уредување, како и пасионираните љубители на велосипедите, кои сакаат својата љубов кон нив да...