Внесете топли тонови во детските соби!

  Оваа 2019 година е во знакот на потоплите тонови, било да е тоа облека или внатрешен дизајн. Тука се популарните нијанси на Terakota (бојата на тули),...

Катче за вашите растенија во домот!

Не морате да имате градина или голема тераса за да го имате вашето цветно катче. Растенијата може да се сместат во дневна или работна...

Како изгледа новиот пентхаус од 80 милиони долари на Џеф Безос...

  Основачот на Амазон, милијардер и најбогат човек во светот, Џеф Безос, купи три одделни станови во Њујорк, со вкупна цена од 80 милиони долари...

Уникатна куќа во пустина!

  Amey Kandalgaonkar ја продолжува својата истражувачка серија на фиктивна архитектура која се карактеризира со радикална врска со сопствениот контекст ... Куќата Rock House 3 е со...

Уникатна викендица со базен на покривот!

  Кој не би сакал да има куќа со базен на покривот? Компанијата Anti Reality овој концепт го пренесе чекор подалеку, создавајќи модерна верзија на викендица,...

Нова декорација за домот!

  Следејќи го трендот на годината, новата колекција на брендот IVV има еклектичен стил инспириран од различни светови и ни ја раскажува приказната за модерен...

Совршена колекција за екстериери со потпис на Bulard!

Оваа елегантна колекција од осум дела ја претставува уникатната перспектива на  Bulard ... Дизајнeрскиот свет во моментов е сведок на два тренда кои одат во...

Како да создадете релаксирана атмосфера во домот?

  Нашиот дом е безбедно пристаниште кое нам и на сите домашни, треба да ни обезбеди мир и безбедност. Ако не можеме да постигнеме баланс надвор...

Тепих – совршен детаљ во ентериерот!

Сè што ви е потребно за да го освежите вашиот дом е малку креативност и добра идеја. Современ мебел, ефектни кујнски елементи и доминантни бои...

Декорација во енетриерот со тапети!

Тапетите се популарен украс за декорирање на ентериерот. Sидните тапети се функционално решение доколку сакате голема и видлива промена во вашиот дом. Најатрактивни се оние со...

Вилата на Џесика Алба – дом од соништата!

Џесика Алба е актерка, претприемач и мајка на три деца, а неодамна одлучи да се откаже од својата прекрасна вила на Беверли Хилс. Среќениот човек...

Куќата на Сандра Булок чини 6,5 милиони долари!

Сандра Булок ја продава својата куќа ... Вилата има се за пријатен живот: седум спални соби и пет купатила, сала за вежбање, базен, кошаркарски терен...

Лустер Аурора инспириран од природата!

Лондонската компанија LUUM лансираше брановиден лустер, инспириран од јапонската 3D технологија за свиткување цевки ... Лустерот Аурора, именуван по природниот феномен е создаден како мимикрија...

Карим Рашид дизајнира за брендот Кросно!

  Познатиот дизајнер Карим Рашид  соработуваше со брендот Кросно за да ја создаде Сакред - едноставната и вонвременска колекција на цилиндрични и купести предмети од...

Уникатен лустер инспириран од Coco Chanel!

  Создавајќи уникатен омаж за Габриел Шанел или Коко, брендот Ларосе Гујон дизајнираше лустер кој не потсетува на ланец со бисери ... Познатата модна креаторка често...

Чувство на дом: нова колекција на Zara Home!

  Zara Home ја претстави новатa колекција за пролет / лето 2019 година. Новата линија на Zara Home презентирана под наслов "Чувствувајте се дома" е најдобриот...