Ентериер: Најубави перници за пролет и лето!

  Сите ние сакаме да креираме во нашиот дом прекрасни катчиња, стилизирани софи и кревети кои толку пати сме ги гледале во списанија за внатрешен...

Како да се привлече позитивна енергија во домот!

Како да се привлече позитивна енергија во домот, а да се исфрли негативната Верувале или не, постои позитивна енергија. Полнењето на вашиот дом со позитивна...

Безвременски детали за вашиот дом

Ако сте од оние што особено сакаат природни материјали и нежни, земјени тонови во ентериерите, ние дефинитивно ви предлагаме да обрнете внимание на ратанот...

4 највалкани работи во вашиот дом!

На сите ни е јасно, каде сме ние таму се наоѓаат и бактериите. На крајот на краиштата, нашето тело не би функционирало без нив....

Погледнете го неверојатно раскошниот дом на Томи Хилфигер!

Погледнете неколку фотографии од прекрасниот дом на Томи Хилфигер. Познатиот моден дизајнер Томи Хилфигер сака да ја продаде својата прекрасна вила во Мајами, па фотографиите...

Ентериерни дизајнерски решенија за 2020/2021 година!

  Претстојната сезона 2020-2021 ќе донесе позелени и поодржливи иницијативи, кои ќе гарантираат исклучителна убавина и стил, но без штетни последици по природа. Една од највозбудливите...

Eкспериментираjте со дизајнирање на сопствена дневна соба!

  Дневната соба е најпопуларното место во домот ... Тука се дружиме со семејството, пријателите и роднините, славиме веселби, заеднички гледаме филмови, понекогаш дочекуваме и важни...

Спектакуларна вила на Бали купена од парите на Инстаграм

Фактот дека блогерите сега заработуваат неверојатни суми пари благодарение на своите објавувања и влијание, не е вест … Сепак, докажувајќи ги нашите претходни тврдења дека...

Банана дрво е новото хит собно растение!

Сите оние кои сакаат собно цвеќе, треба да знаат дека дрвото од банана е егзотична билка со големи мазни лисја, а е совршен хит...

Спектакуларна мансарда во Трибека Москва!

  Дали размислувате да купите мансарда или да го реновирате вашиот стан? Поткровјето во Трибека стилот, може да биде вистинската работа за вас. Освен ако не...

Неверојатна модерна вила во Русија!

Ако хобитите одеднаш станат љубители на футуристички, современ дизајн, Хобитон можеби би изгледал како вилата која можете да ја видите во нашата галерија… Сместена во...

Класичен луксуз со современи елементи!

  Елеганцијата на овој скандинавски дом со сиви sидови, ќе ве натера да посакате сами да го реновирате својот простор… Сместен во Стокхолм, овој стан е...

Најубави новогодишни декорации за детски соби!

 Велат, среќата е во малите работи. Еве колку ситните украси и декорации можат да го променат амбиентот и да го направат празнично. Како да се...

Новогодишниот венец е совршена празнична декорација!

  Венецот е украсен елемент најчесто се изработува и користи за украсување на просторот за време на пречекот на Новата година. Како се приближува времето на...

10 најубави декорации на елки за пречекот на новата 2020 година!

Се надеваме дека изборот на овие декорирани елки ќе ви се допадне, а воедно ќе ве инспирираат и вас ...

Пентахаус од 50 милиони долари со кој добивате Aston Martin Vulcan!

  Со шеесет и шест ката, големата станбена кула доаѓа со свое приватно пристаниште каде што можете да ја паркирате вашата супер јахта … Астон Мартин...