Секси девојки од зеленчук

Ju Duogi е кинески уметник која создава скулптури на секси девојки од зеленчук . Таа прави од неколку типови зеленчук и вели ”Зеленчукот го има во различни големини и бои....

Реклами со ГОоОоООоОоЛЕМИ предмети

Дали сте подготвени за екстра доза на креативно рекламирање? За вас одбравме колекција на навистина уникатни реклами, кои користат предмети кои за потребите на рекламaта,...

Во иднина медицински лекови во лименки

Оваа револуционерна идеја потекнува од Robert Gauldin да дизајнира лименки во кои ќе има медицински лек во течна форма, без оној неприатен вкус кој на...

Коцки мраз

Дали знаете дека првичната намена на коцките мраз била да ја намалат собната температура кога надвор е топло? Американскиот физичар и хуманитарец John Gorrie во...

Малку поинакви чевли | Kobi Levi

Израелскиот дизајнер на обувки Kobi Levi ја користи својата дива имагинација, за да создаде едни од најневеројатните високи потпетици што некогаш сте ги виделе....

Модерни дизајни на ламби

Убаво е чувството кога во домот имаме пријатна светлина овозможена од ламби. Секаде не опкружуваат дури до толку што не ни забележуваме дека се дел...

Интересно дизајнирана храна за деца (дел 2)

Денес ви ја прикажуваме втората галерија од прекрасно дизајнираната храна за деца. Оние кои не знаат која е Тифани, можат да ја разгледаат нејзината работа...

Модни десерти

Водена од големата љубов кон храната и високата мода, Триција од "The Glam Foodie" ги изработила овие слатки модни задоволства. Chanel, Cartier, Gucci, Burberry,...

Необични WC шолји

Ви преставуваме дел од домашни и јавни тоалети со интересен дизајн на WC шолји. Нека повикот на природата биде забавен    

Интересно дизајнирана храна за деца (дел 1)

Ќе се согласите дека една од најтешките работи за секоја мајка е да го натера своето дете да јаде. Посебно,кога станува збор за овошје...

Мозаиците на Деана Керник

Деана е уметник од Јужна Австралија која изработува мозаици. Мозаикот од хоби прераснува во професија, а во 2001 година го отвора своето студио "Мозаици...

Уметност низ стакло | Dale Chihuly

Американецот Dale Chihuly почнува да го проучува стаклото додека студирал внатрешен дизајн на Универзитетот во Вашинктон. Во 1968 добива стипендија Fulbright Fellowship која му овозможила...

Необичен и оргинален дизајн | Michel Haillard

Michel Haillard e француски мултиталентиран уметник (слика, изработува мебел, скулптури и накит) кој во секое дело сака добие некоја форма на скулптура. Неговите уникатни изработки...

Светилка и мини градина ?!?! | Kristýna Pojerová

Greenhouse светилките се дизајн на чешката дизајнерка Kristýna Pojerová. Тие се направени од т.н. паметно стакло , со внатрешен олук за одгледување мали билки...

Мини свет врз бонсаи дрвца

Речиси една деценија во доцните 70 - ти, уметникот Takanori Aiba работел како илустратор за јапонскиот моден магазин POPYE. Следната декада пак, тој почнал...

Вистински подарок за DJ

Инспириран од урбаниот начин на живот и хип - хоп културата, Darkloud Silver создаде уникатна линија на накит за момци и девојки кои работат...