0

Инстаграм, како мобилна апликација за споделување слики и кратки видеа, зема сè поголем замав во модерното живеење. Достапен е на 25 јазици, а до декември оваа година бројот на корисници достигна дури 300 милиони. Неодамна, креативниот тим на Инстаграм претстави 5 нови филтери: Perpetua, Slumber, Aden, Ludwig и Crema.

1Perpetua

 

2Slumber

 

3Aden

 

4Ludwig

 

5Crema

Освен новите суптилни филтери, достапна е и опција за поставување видеа во успорена варијанта, исправување на перспективата на кадрите, како и објавување коментари без ажурирање на апликацијата. Ова се први новости во последниве 2 години, а од тимот се надеваат дека сето ова ќе ги израдува обожавателите на оваа апликација и ќе привлече уште многу нови корисници.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако рускитe блогерки ги носат Луј Витон чевлите?
Следна објаваМесиер 45 | Плеада во креација
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР