Како рускитe блогерки ги носат Луј Витон чевлите?

Како рускитe блогерки ги носат Луј Витон чевлите?

Kako ruske fashionistice nose Louis Vuitton modele cipela?

Во рамките на отворањето на новиот голем Луј Витон бутик во Русија започна во дигитална кампања, која ги вклучува модните руски блогерки и нивните омилени модели од Луј Витон чевлите.

Проектот ги вклучува Мирослава Дума, Елена Перминова и Катја Мукхима , уредник на руското издание на Vogue, кои се пред објективот на фотографот кој стигнува само до нозете во нивниот омилен модел Луј Витон – получизми, потпетици, сандали итн. Во првиот план на чевлите, а потоа и нивниот сопственик, па дури е тешко да се погоди кој се крие зад таа комбинација. Мира носи чизми со квадратни пета и НН монограм, Катја Мукхима розови сандали со дебела потпетица и лента околу глуждот, додека Дума е со најелегантна вечерна комбинација презентирани во заводливи  тенки високи потпетици.

Секоја девојка се одразува со уникатен стил во фотографиите, а потоа ги објавуваат на Instagram со хаштагот #fromwhereistand, а со тоа Руската мода “тимот од соништата” добива глобален публицитет.

Kako ruske fashionistice nose Louis Vuitton modele cipela?

Miroslava Duma

Kako ruske fashionistice nose Louis Vuitton modele cipela?

Elena Perminova

Kako ruske fashionistice nose Louis Vuitton modele cipela?

Ekaterina Muhina

Kako ruske fashionistice nose Louis Vuitton modele cipela?

Elena Perminova

Kako ruske fashionistice nose Louis Vuitton modele cipela?

Miroslava Duma
СПОДЕЛИ
Претходна објаваКонкурс за песни и раскази во „Ш“
Следна објаваИнстаграм претстави 5 нови филтери
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР