The Opposuits е компанија која изработува интересни машки одела со класичен крој, но впечатливи принтови. Во пресрет на празниците изработија колекција инспирирана од божиќните џемпери, составена од три одела: „The Three Mendous“, „The Rudolph“ и „The Christmaster“. Колекцијата стана хит и колку и да изгледа смешна веднаш е распродадена. Би носеле ли вакво одело? :)

1

2

3

4

5

7

СПОДЕЛИ
Претходна објава,,Човекот кој го изеде светот” – премиера во Драмски театар
Следна објаваФасцинантни фотографии од различни форми на течности
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР