000

Празниците се ближат, а со нив доаѓа и еден од најпознатите ликови за зимската сезона – Дедо Мраз. Иако сме навикнати да го гледаме облечен во неговиот легендарен црвен костим, дизајнерите од лондонското студио Joint отидоа чекор понапред, па на култниот дедо му подготвија комплетно ,,нов имиџ’’ во пресрет на новогодишните и божиќните празници. Според нивната замисла, Дедо Мраз ги следи модните трендови и се облекува во парчиња од познатите модни куќи како што се Kenzo, Saint Laurent и Alexander Wang. Принтовите се достапни како божиќни честитки на веб страницата designerxsanta.com, а како би изгледал нашиот празничен херој во современа модна верзија, можете да погледнете и од галеријата во продолжение. На илустрациите е прикажан дизајнерски стилизираниот Дедо Мраз во издание во какво го немате видено досега.

001

002

003

004

005

006

007

008

009

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 10 ретро автомобили (1961-1969)
Следна објаваТрикови од девојките со совршена кожа
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ