Екстензии на книгата | S. Fischer

Еден од многуте постери со потпис на Гинтер Рембов создадени во Франкфурт во доцните 70ти години на минатиот век, егзистираат како еден од најдобрите...

No Globes | Трагедија на климатски промени

Снежна топка во ограничено квази-издание со наслов „No Globes“  која е дизајнирана од британското студио Дороти во знак на протест против изградба на неколку јаглени...
video

Телефонски говорници како аквариуми

Телефонски говорници трансформирани во аквариуми со златни рипки низ неколку градови во Јапонија беа дел од проект на студентите од Kyoto Универзитетот за Арт и...

Неодоливо природно | Crazy Milk Carafe

Ако некогаш сте имале прилика да престојувате на село - сигурно сте се соочиле со љубопитноста да се проба млекото директно од неговиот извор,...

Сон од насловна страна

Ако некогаш сте сонувале еден ден да ја запоседнете насловната страница на некое познато списание, да речеме дека имаме солидно решение за Вас: навлаки...

3-Д бизнис картички

3-Д бизнис картички, дизајн на Elod Beregszaszi. Инспириран од детските pop-up книги, овие бизнис картички се претвораат во фантастични три-димензионални скулптури.

Missoni и Converse патики

Италијанската компанија Missoni, повторно се здружи со Converse, користејќи ги боите од својата колекција есен/зима 2012/2013 и својата препознатлива шара за нова лимитирана едиција...

Животен циклус на модните трендови

James Laver бил куратор во музеите во Лондон во периодот меѓу 1930та и 1950та година. Тој исто така бил и моден теоретичар и историчар,...

Полица од платно

Под претпоставка дека иако во денешно време децата едвај го напуштаат местото пред компјутерот за да си легнат, истите би посакале да им прочитате...
video

Фармерки за смартфон

Фармерки дизајнирани од страна на Alphyn индустрии со транспарентен џеб, кој обезбедува брз пристап до вашиот смартфон. Инспирирани од воената облека, DELTA415 Wearcom фармерките овозможуваат...

Самрак со сласт | Renata’s сakework

„Кога животот Ви нуди сон кој е на повисоко ниво од сите Ваши досегашни очекувања - не е разумно да тагувате кога на истиот...

Столици инспирирани од Симпсонови

Истакнувајќи по некоја карактеристика од секој член на семејството Симпсонови е создадена оваа интересна, уникатна серија на столици од 56th Studio. Погледнете.

Фотографии збогатени со илустрации

Овој пат ќе Ви претставиме фотографии комбинирани со илустрации. Оваа серија на уметнички фотографии е создадена од страна на индискиот илустратор Nithin Рао Kumblekar...

Креативни градници

Интересни градници инспирирани од цртани, видео игри и слично, рачно цртани од SceeneShoes. Одберете го својот фаворит.

Литературен накит | Jeremy May

Како голем обожавател на книгите, обичниот човек поминува часови во уживање во читањето, но тоа правило не важи за уметникот Џереми Меј - откако...

Кревет со аквариум

Кревет опкружен со голем аквариум од 650 литри вода, дизајниран за Furnitureland South од Wayde King и Brett Raymer од Acrylic Tank Manufacturing. Вистинско...