ЕЈСИ е дизајнерски бренд кој нуди современ начин на секојдневно живеење, квалитетни рачно изработени решенија со повеќе функции и форми, со акцент на естетиката и свежината, но пред се удобноста и ергономичноста на производите, изработени од квалитетен мебел штоф и водоотпорен материјал. Во оваа објава сакаме да ви го доближиме брендот ЕЈСИ како и производите кои ги има во својата палета!

АЛТЕРНАТИВНИ ФОТЕЛЈИ
Комфорни решенија за седење и поинаков поглед кон класичните парчиња мебел. Погодни за релаксација дома, на работа, во отворен простор.

Divian Arts - fotelji 2Divian Arts - fotelji 4 Divian Arts - fotelji 1Divian Arts - fotelji 3

ДЕТСКИ СЕТОВИ
Овозможете им на децата максимална удобност и безгрижност – свое детско катче: избор од модуларни душеци за седење, детски модели на фотелји ишарени табуретки.

Divian Arts - kids 1Divian Arts - kids 2

Divian Arts - kids 3

ДЕКОРАТИВНИ ПЕРНИЦИ
Инспирирани од природата и секојдневието, свеж пристап кон дизајнот на секој модел, рачно изработени декоративни перници.Divian Arts - pernici 3

Divian Arts - pernici 2

АКТУЕЛНИ КОЛЕКЦИИ:

НОВОГОДИШНИ ДЕКОРАТИВНИ ПЕРНИЦИ
За новата година, на вашите најблиски подарете им современи, рачно изработени новогодишни перници. EJSI е тука да ви ја надополни зимската идила во домот!

Divian Arts - pernici 1

СУПЕРХЕРОСЈКИ ФОТЕЛЈИ И ПЕРНИЦИ
За сите фанови на суперхероите, изберете фотелја и декоративна перница со стрип мотив од вашиот омилен херој и потонете во дизајнирана, уникатна удобност!

Divian Arts - star wars

Divian Arts - fotelji 5Divian Arts - kids 4

  • Сите модели имаат надворешна навлака со патент која лесно одржува, внатрешна навлака со патент; персонализиран пристап кон изработката, изборот на бои и дизајнот на моделите.

Дозволете си максимално уживање и одмор!

Посетете ја фан страната на Ејси: www.facebook.com/EJSI.design

Пишете им на contact@ejsi.mk Или контактирајте ги на 070 331 391 и 070 331 271 ул. Трајче Трајчески 19, Охрид

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСо ексклузивните Ралев драперии, зебри и венецијанери, до нов модерен дом!
Следна објаваХороскоп од 28.12.2015 – 03.01.2016 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ