2

Две минути се доволни за да се заљубите во оваа прекрасна убавица сместена во Франција. Колибата го носи името “One Oak”, скратено од One of a Kind (Единствена). Сместена е на мирно место на величествениот Мон Блан. Овој имот е дизајниран на начин кој ги отсликува стилот и околината. Современиот стил на ентериерот во комбинација со традицијата и рустикалниот шарм е полн погодок за идеална зимска идила.

Романтичната куќа има три ката, а најгоре може да се ужива во прекрасен поглед на Мон Блан. На првиот кат има пространа дневна соба, најсовремено уредена со сѐ што е потребно. Иновативната кујна дополнително придонесува за незаборавно чувство на уживање, а да не зборуваме за прекрасните тераси кои нудат поглед на уникатни зимски пејсажи. Створено за одмор и фантазија!

1

11

12

6

4

3

10

8

9

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваElf on the Shelf – традицијата преку блогот на еден татко
Следна објаваНајубави новогодишни елки украсени со цвеќе!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР