Цела елка да се украси со цвеќе? – сигурно е последна работа што ни паднала на ум, кога размислуваме за украсувањето на новогодишната елка. Класичната постава на аранжирањето на Божиќната елка со лампиони, машни, светилки и sвезда на врвот, толку ни е влезена под кожа, да воопошто и не размислуваме вон зацртаната линија. Меѓутоа, многу се одлучија за оваа Нова година и Божиќ, елката да ја украсат со цвеќе. Некои користат пластично или платнено цвеќе, други пак, преферираат свежо цвеќе, трети –  сушено цвеќе. Било како, резултатот е секогаш прекрасен!

floral-christmas-tree-decorating-ideas-1-2floral-christmas-tree-decorating-ideas-20-605floral-christmas-tree-decorating-ideas-26-605floral-christmas-tree-decorating-ideas-28-605floral-christmas-tree-decorating-ideas-29-605floral-christmas-tree-decorating-ideas-30-605floral-christmas-tree-decorating-ideas-33-605

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена колиба за зимска идила
Следна објаваСо ексклузивните Ралев драперии, зебри и венецијанери, до нов модерен дом!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ