Македонскиот графички дизајнер Ѓорѓи Јаневски создаде серија минималистички постери посветени на легендарниот музичар Дејвид Боуви. Главната идеја зад постерите е стремежот на Боуви кон потрагата да се биде повеќе од човек. Постерите ја отсликуваат имагинацијата и креативноста на авторот Јаневски, а на нив е прикажана препознатливата уметничка шминка на единствениот Ziggy Stardust.

1 2 3 4 5 6 7 8

СПОДЕЛИ
Претходна објаваStella McCartney look-book, аксесоари 2016
Следна објаваУбавото Токио во вечерните часови
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ