автори Објавено од Милан Атанасов

Милан Атанасов

930 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

Планинска куќа со празнична атмосфера

Во оваа стара куќа празничните прослави се секогаш обоени во бел тон, бидејќи е сместена на фантастична локација на Пиринеите. Снегот постојано вее во...

Ирина Тошева и Design&berries | Memento Mori 2.0

Мигот е можеби минлив, но добриот стил има трајна вредност – потсетува уште еднаш младата модна дизајнерка Ирина Тошева, во второто продолжение на урбаната...

Новогодишни камини

Каминот е едно од главните новогодишни обележја во домот, традиционален симбол кој највпечатливо ги внесува топлината и духот на зимските празници во ентериерот. Доколку...

Празнично украсени дневни соби

Дневната соба е катчето во кое семејството и пријателите минуваат најмногу време заедно, па затоа е и просторот кој најубаво ја отсликува празничната атмосфера...

Живот со стил во 42м2

Што се случува кога на едно место ќе се вкрстат љубовта кон модата и дизајнот на ентериер? Инвентивно уредено катче со многу стил, какво...

Празнична магија во домот

На само неколку дена до Нова Година и Божиќ, ја заокружуваме прекрасната празнична инспирација за декорирање на домот, со која во студениот декември пријатно...

Божиќ во златна боја

Златните тонови се секогаш добитна палета за свечен и празничен изглед на домот, внесувајќи сјај и гламур, особено во тандем со детали во бела боја или старо...

Златната Прага

,,Кога европските градови би сочинувале ѓердан, Прага би била дијамант меѓу бисерите'' , рекол Франц Кафка, славниот писател и горд жител на градот кој...

Празнична идила во домот

По прекрасната зимска понуда во убави бои, американскиот производител на мебел и декор Pottery Barn одново воодушевува, овојпат со новогодишната и божиќната инспирација, спакувана...

Направи сам | Новогодишна винтиџ декорација

Празниците се ближат, а никогаш доста од фини детали кои ќе ја внесат убавата празнична атмосфера во домот. Овојпат ви претставуваме мошне едноставен проект,...

Мини стан со црвени детали

Црвените детали, во комбинација со убавото декоративно зеленило, доминираат во овој мини стан со површина од 49 метри квадратни, креирајќи свечен и празничен амбиент...

Празнична инспирација од H&M

Во пресрет на убавите празнични денови, популарниот шведски бренд H&M ги нагласува радоста и убавите желби во својата празнична понуда, исполнета со многу изненадувања...