s13

Големите, долги и масивни кардигани се популарeн моден избор, особено за студените зимски денови. Должината е прашање на вкус, и може да биде од под колковите, па се’ до под колениците. Без оглед на тоа дали самите ќе си купите некој таков со поголеми пропорции, или, пак ќе го позајмите кардиганот од вашето момче, можностите за комбинирање се бескрајни. Во пар со фармерки се одлична комбинација за опуштена дневна и лежерна викенд варијанта, додека во тандем со здолниште или фустан се идеален спој за романтичен изглед. Мошне едноставен начин да го разиграте и освежите изгледот е да додадете и модерна марама или шал во комбинацијата. Вистинскиот избор на детали може да направи чуда. Пронајдете ја вашата инспирација!

s1s3 s4 s5s2 s6 s7 s8 s9 s10 s11 s12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСупер-библиотека | Monterrey, Mexico
Следна објаваПремногу блиску | Anup Shah
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР