За разлика од повеќето нијанси на жолта боја, сенф жолтата (mustard yellow) е исклучително топла боја и одлично прилега на секаков тен, ласкајќи му на тонот на лицето и телото. Совршена за комбинирање со црни, бели, сиви и тексас модни парчиња, сенф жолтата боја ќе направи да изгледате сончево и сјајно во текот на целата зима. Одберете ја вашата омилена комбинација!

x1 x2 x3 x4 x5 x6 x7 x8 x9 x10 x11 x12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСнежна машка мода
Следна објаваMини поткровје со топол ентериер
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР