автори Објавено од Маја M. Георгиевска

Маја M. Георгиевска

615 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
• A feature writer for more than ten years across an electric range of different industries and lifestyles sectors from fashion, interior design, traveling, television and enviorment. • Extensive copywriting expirience with web content, headlines for diverse publications. • Excellent adaptibilty of skills to reach diverse audiences. • Valued for my informative and professional work ethic.

Уметноста како начин на живот

Michael aka "Moerkey" е талентиран уметник од Harsham, Victoria, Australia. Чистејќи го својот двор од стари работи, тој дошол на идеја од тие работи...

Убавината на Фарските острови

Фарските острови се група од 18 острови кои се наоѓаат на северот на Атлантикот, помеѓу Шкотска, Норвешка и Исланд. Од 1948 година се под...

Како правилно се нанесува парфем и како секогаш да мирисаме убаво!?

Колку пати ви се случило да ставите парфем и веќе после еден час  да не го чувствувате?! Мислевте дека можеби се работи за погрешен...

Уметничките колекции на кинеската царска династијата Танг

Кинеската царска династија Танг владеела од (18 јуни 618 до 4 јуни 907 год). Оваа позната династија била прекината во своето владеење за време...

Rene Lalique | Висок дизајн на накит

Рене Жил Лалик (Rene Jules Lalique) е француски дизајнер на накит и стаклена галантерија, којшто работел во областа на декоративните уметности. Препознатлив е по...
video

Познатото дело на Пикасо ги урна сите рекорди во продажба

Во понеденикот на 12ти мај, беше одржана аукција на познати уметнички дела од светски познати автори. Аукцијата беше одржана во светски познатата аукциска куќа...

Слаткото задоволство наречено “LADUREE” | Macarons

Познатиот луксузен светски бренд “LADURE” ги бележи своите почетоци во во далечната 1862 година во прекрасниот Париз. Нејзиниот основач кој по професија бил мелничар,...

Тропскиот рај на островот Маурициус

Република Маурициус е островска држава која се наоѓа на 300км источно од Мадагаскар во крајбрежјето на Африканскиот континент, поточно во југозападниот дел на Индискиот...

Ве носиме на Сокотра, вонземјанската убавина

Сокотра е мал архипелаг составен од четири острови во Индискиот океан. Се наоѓа на околу 240км источно од Рогот на Африка и 380км од...

Мон Сен Мишел (Le Mont Saint Michel) – Вечно неосвоената тврдина

Мон Сен Мишел (Le Mont Saint Michel) e oстров и општина која се наоѓa во Долна Нормандија, Франција. Сместен е на околу еден километар од...

Кое е најбогатото село на светот?

Селото Huaxi (Huaxi Village), е лоцирано источно од градот Јуангуин во провинцијата Јиангсу, со право го заслужува атрибутот најбогатото село во светот. Поранешниот секретар...

Мост по идеја на кралското семејство од Дубаи

Замислете да имате свој сопствен мост како кралското семејство од  Дубаи!! Мостот “Meydan”, сопственост на кралското семејство од  Дубаи. Секоја година ВИП членовите на ова...