Ирскиот визуелен уметник Jonnie Lawson снимајќи еден преубав шумски пејсаж во неговата родна Ирска не бил воопшто свесен дека со ова негово дело ќе помогне на околу десетици милиони луѓе ширум светот. Станува збор за областа Leitrim  која се наоѓа на северот на Ирска поточно преубавата река Shannon која се наоѓа во Lurganboy Forest  шумата.

На видеото се снимени прекрасните звуци на реката која е сместена во оваа шума, а која е всушност рај за сите човекови сетила. Уметникот добива стотиици милиони писма секојдевно од сите страни на светот. во едо од писмата тој ја добил следнава порака;

Откога го видов вашето прекрасно  видео полесно заспивам секоја ноќ, тоа ми е како еден вид приспивна песна. Претходно се борев со несоницата и неможев никако да најдам лек за истата. Благодарејќи на вашето видео вие ми помогнавте да го решам мојот проблем

Милиони луќе ширум светот заспиваат со ова видео, погледнете го и слушнете го!

maxresdefault

AU-wp3

maxresdefault (1)

small_whitecrop

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКонески и неговите „Вљубени девојки“
Следна објаваКуќа на плажа за спокоен одмор
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР