Младата украинска уметница Kseniya Simonova користи една многу невообичаена и интересна техника на цртање. Таа своите уметнички дела ги прави со помош на песок.

Иако многу невообичаена техника, таа стана позната токму поради својата различност во изведбата на својата уметност. Идејата и визуелизацијата се двата основни елемента во анимацијата и преставување на истата.

Магазинот “Forbes” во 2014та година ја прогласи оваа професија меѓу десетте најинтересни професии во светот. Инаку Ксенија својата уметност за прв пат ја претставила во 2009 година со своето учество во познатото шоу “И јас имам талент”.

Погледнете ја оваа магија!

Картина песком художник Тори Воробьёва

maxresdefault

Kseniya-Simonova-6

1280x720-m8v

1280x720-0Mt

317194658AF4082FC33B4881995EC0A92014229152218252

kseniya_simonova_sand_animator

s3-2

photo

maxresdefault (2)

maxresdefault

maxresdefault (5)

maxresdefault (6)

maxresdefault (4)

sand-art-by-fatmir-mura-love-dis

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали е ова иднината на Central Park во New York?
Следна објаваОваа сабота фотографска изложба на Ерина Богоева
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР