автори Објавено од Магдалена Велевска

Магдалена Велевска

465 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

Подгответе ги вашите стапала за отворени чевли

Се приближуваат летните денови и сезоната на отворени чевли и сандали. За да изгледате убаво, неопходно е да ги подготвите вашите стапала. Еве што...

Навики кои се штетни за кожата

Ако не сте задоволни со својот тен и кожата на лицето, можеби се виновни навиките за кои не сте свесни дека ви прават штета. Агресивни...

Најубавите фризури на Канскиот фестивал

Овогодинешниот Кански филмски фестивал беше во центарот на вниманието не само заради прикажаните филмови, туку и за сиот свој луксуз, гламур и секако, модата...
video

“Love again”- првата песна на Pentatonix

Веројатно ги знаете Pentatonix како бенд од неверојатно талентирани млади луѓе кои прават a cappella верзии на познати песни. “Love Again” е нивната прва...

Совети за совршени усни

Ако сè уште не сте ја совладале техниката како да имате совршени усни, држете се до нашите совети и никој нема да може да...

Направи сам | Летна фризура (2)

Втората летна фризура од нашиот мини-серијал  e ниска пунџа.  На прв поглед изгледа комплицирано, но ако одите чекор по чекор не е воопшто тешко...

Семејството Osbourne со свои колекции на шминка

Кога за првпат беше објавено дека популарниoт козметички бренд  MAC ќе соработува со славните Кели и Шерон Озборн, имаше многу идеи како таа колекција...

Најкреативните часовници на нашето време

Иако рачните часовници имаат долга и богата традиција и извонредно мајсторство,  надоаѓањето на сега веќе сеприсутните ,паметни’ телефони полека ги прави часовниците старомодни и...
video

Животот е убав | Ben Brand

“Life is Beautiful” (,,Животот е убав”) е краток анимиран филм во холандска продукција за ,малиот’ човек во ,големото' општество- необичен спој на 3Д анимација,...

„Фауст” од Шарл Гуно на Мајски Оперски Вечери

Во четврток, 22 мај, 2014 г. со почеток во 20 часот, во рамките на 42 Мајски оперски вечери, во Македонската опера и балет ќе...
video

Направи сам | Летна фризура (1)

Како што ни доаѓа топлото време, ни доаѓа и желбата за летни фризури. Во првиот туторијал од низата на туторијали за едноставни и интересни...
video

60-годишен скејтбордер со лекција за животот

За многумина годините се само бројка. Иако има 60 години, Neil Unger е исклучително инспириран и среќен човек. Тој одлучил дека сака да вози...