Овогодинешниот Кански филмски фестивал беше во центарот на вниманието не само заради прикажаните филмови, туку и за сиот свој луксуз, гламур и секако, модата на црвениот тепих. Познатите личности, освен со фустаните од модните дизајнери, се истакнаа и со најновите трендови на фризури кои станаа инспирација за жените ширум светот. Од високи пунџи до пуштена права и виткана коса, ви ги претставуваме најубавите и најлегендарните фризури од Кан кои ќе останат долго запаметени.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објава,,Аида’’ од Џузепе Верди на 42. Мајски оперски вечери
Следна објаваPharrell за adidas Originals
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ