Ако сè уште не сте ја совладале техниката како да имате совршени усни, држете се до нашите совети и никој нема да може да ви одолее.

  • Грижете се за усните како што се грижите за целото лице

Извадете ја шминката, нанесете пилинг, ставете балзам.

  • Времето е најважно

Ако пред излегување одите на вечера со вашите блиски, почекајте пред да ставите кармин за да не мислите цело време дали ќе ви се размачка.

1

  • Ако ги истакнувате усните, очите нека не бидат пренагласени

Шминката треба да биде урамнотежена. Одберете или едното или другото.

  • Пронајдете ја вистинската боја

Сите нијанси на кармини се различни, па испробајте ги паметно, во зависност од вашиот тен. Квалитетниот кармин треба да трае подолго.

2

  • Моливот може да ви биде најдобар пријател, но и непријател.

Ако одберете погрешна нијанса ќе ви пропадне целиот изглед.

  • Почнете во средина

Карминот прво нанесете го во средината, па продолжете накај краевите на усните. Рацете помалку ќе ви се тресат, што значи и помала можност за грешки.

3

  • Избришете го карминот пред спиење

Лицето ќе се регенерира додека спиете.

  • Слободен ден

Важно е усните барем еден ден да ги одморите од шминка. Има убавина и во природниот изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваHeineken | Отвори си ги можностите
Следна објаваРоденденски едиторијал на Наоми Кембел
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ