Foster the People најави натпревар за креација на нов ковер на албумот “Supermodel”. Натпреварот ќе се одржи на 28 Март, веднаш по концеротот во  Gaîté Lyrique. Од 18те најдобри, ќе бидат селектирани 9 кои ќе го покажат своето street art дело пред бендот. Членовите ќе го изберат најдобриот, чија креација ќе го краси “Supermodel” во лимитирано издание.

Fosterthepeople-1-640x347

Fosterthepeople-4-640x346

Fosterthepeople-2-640x343

Fosterthepeople-3-640x377

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЏиновски книги | Kansas City Public Library
Следна објаваДекорација на здодевните штекови
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР