Спотот “‘A Lifetime of Adventure'” го најави соло-албумот “The Life and Times of Scrooge” на Tuomas Holopainen, композиторот и пијанистот на симфонискиот метал бенд Nightwish. Албумот ќе биде достапен преку Nuclear Blast до фановите од Април, оваа година. Уметноста на амбалажата и на синглот и на албумот е заслуга на илустраторот на Donald Duck, од Дизни, Don Rosa.

Режисиран од Ville Lipiäinen, вклучувајќи ги фотографиите од Mika Jussila и секако финскиот вокал, Johanna Kurkela, спотот содржи една пријателска и уметничка приказна во која се застапени и некои препознатливи елементи на Финска.

Единствено преостанува нетрпеливо да го чекаме Април…

Untieetled

Untitl43344343ed

Untitled

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФилмски инспиративни говори (2 дел)
Следна објаваПостери од номинираните филмови за Оскар
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР