Хитот Let it gо, од анимираниот филм Frozen, инспирираше многу артисти, меѓу кои и Demi Lovato. Песната доби многу добри ковери и беше препеана на многу јазици меѓу кои се српски, јапонски, германски, француски…

Пред неколку дена излезе новото видео на The Piano Guys, совршена композиција на Let it go и Winter од Четирите сезони на Вивалди. Видеото Ви ја нуди смрзнатата атмосфера на Frozen и генијалноста на The Piano Guys. Во прилог можете да ја чуете композицијата, како и неколку други нивни композиции кои ние внимателно ги биравме само за Вас.

Следните две се инспирирани од делата на Толкин, Хобитит и Господарот на Прстените..

Оваа пак е инспирирана од Coldplay, најпознатата Paradise, но на Африкански стил.

Како последна на нашата мини листа, е нашата омилена, комбинација на неповторливиот Бетовен со Secrets од Onerepublic.

Уживајте..!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар
Следна објаваЉубовни фотографии на вљубени кои не се сретнале
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР