Ретро стилот е повторно во мода. Доколку имате стар телевизор и сакате да го вклопите некако во ентериерот, еве неколку еколошки решенија кои ќе го подобрат вкусот на Вашиот дом.

Добриот стар телевизор може да го претворите во аквариум, бар, кревет за домашно милениче, осветлен излог за Вашите украси или пак совршрена мала библиотека каде ќе ги чувате старите добри класици.

Во случај да немате стар телевизор, нема никаква потреба ни да купувате. Посетете го локалниот отпад, таму сигурно ќе пронајдете еден. Само пуштете ја Вашата креативност да работи и усовршете ги своите мајсторки вештини.

repurposed-vintage-console-TV-6

repurposed-vintage-console-TV-11

repurposed-vintage-console-TV-3

old-tv-mini-bar1_edit Photo Jun 17, 10 56 01 AM

il_fullxfull-330347886

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПолица со лик | Alexi Mccarthy
Следна објаваНеколку цитати на светските композитори
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР