Дефектот на автомобилот од една мајка која ја водела својата бремена ќерка во болница е единствениот “виновник” за оваа фотографија. Lynsey Addario (американски фотограф) несебично им понудила превоз на жените, кои не знаеле како понатаму низ авганистанските планини. Благодарение на околностите, како и на Lynsey, породувањето било успешно, како и пласирањето на оваа фотографија во најдобрите десет за 2010 година.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскопските знаци преку фотографии
Следна објаваПроблемот во чаша вода
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР