01

Шармантна дрвена куќичка која гостопримливо дочекува со топлина и комфор, а снежна идила на дофат од неа, неодоливо канејќи на уживање во студот надвор. Звучи како зимска сцена од соништата, зар не? ,,SHL Lodge’’ е чудесна алпска колиба, сместена на снежните падини на француските Алпи, во познатото скијачко одморалиште Мерибел, од чии најдобри стази е оддалечена само 50 метри. Неодамна е комплетно реновирана, поврзувајќи ги традиционалните мотиви и современиот дизајн, со комбинација на старо дрво и луксузен модерен мебел во убавиот ентериер. Со сите погодности кои ги нуди, претставува идеално место за уживање со семејството или пријателите, во лежерна атмосфера, комфор и пријатен амбиент. По денот минат на снегот, гостите може да се опуштат близу каминот, во раскошната дневна соба на колибата, или, пак, мезанинот со примамлива библиотека. Можностите се безбројни, а едно е сигурно – овој зимски рај никого нема да остави рамнодушен. Совршена зимска инспирација!

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12 (2)

13

14

15

16

17

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕкстремитети на книгите | Terry Border
Следна објаваФинска во сите годишни времиња
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР