Caltagironе е мал град сместен на островот Сицилија. 142-те скалила на Санта Марија дел Монте се препознатлив знак за градот, изградени се во 1608 година и украсени се со различна керамика. Секоја година за време на цветниот фестивал La Scala, околу две илјади растенија и цвеќиња се распоредуваат на историските скалила со цел да се создаде една огромна слика и прекрасен дизајн на огромно растение или цвеќе. Многу луѓе работат на целиот дизајн и украсување на скалилата, а Andrea Annaloro е фотографот кој истиот дизајн го прави вечен преку фотографија.

1

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБалет во вода | Olga Gladysheva
Следна објаваH&M | Лесна елеганција
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР