„На плажа, на базен“ е серија фотографии на Gray Malin фотографирани од хеликоптер. Совршена птичја преспектива, Malin преку неговите фотографии ни нуди крилја со кои за момент можеме да прелетаме над плажите во Рио де Жанеиро, Дубаи или Лисабон.

„Се наоѓав на највисокиот кат во хотел во Лас Вегас и имав птичја преспектива на базенот кој се наоѓаше долу. Останав воодушевен од стотиците луѓе кои пливаа во гигантскиот базен. Го меморирав тој поглед со фотографија и токму таа фотографија беше креативната искра со која започна оваа серија. Но, фотографирањето од хеликоптер не е едноставно како од балкон, вистинскиот тајминг да се стисне копчето е многу важен, а на одредена висина, брзината со која се движи хеликоптерот и ветерот како да се сојузници кои се борат против Вас и имате само дел од секунда да создадете фотографија во вистинскиот момент.“

Секогаш од спротивната страна, ловејќи ги сончевите зраци, преку овие фотографии сме на страната на сонцето, ловејќи ги луѓето кои уживаат во совршената летна комбинација; плажа, море и сонце.

11

Bondi Beach, Australia

12

Lisbon, Portugal

13

St. Tropez, France

14

St. Tropez, France

15

Lisbon, Portugal

16

Dubai, UAE

17

Dubai, UAE

18

Bantry Bay, South Africa

19

Rio de Janeiro, Brazil

20

Rio de Janeiro, Brazil

21

Malibu, USA

22

Ocean Beach, USA

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМала куќичка за големи задоволства
Следна објаваLanvin Petite | Колекција за најмалите
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР