Сместена на бајковитиот бел остров Санторини, на прекрасна локација во Акротири од која се наѕираат воодушевувачките глетки на преубавиот вулкански остров, вилата Michaela Residence претставува вистинска летна идила за вљубениците во шармот на кикладската архитектура. А во неа: колоритни слики и уметнички дела, елегантен мебел, бојадисани ѕидови, дрвени тавани, камин и неверојатни видици – сите елементи во хармонија со автентичната белина, давајќи и на вилата топол, разигран и весел амбиент во кој со радост се дочекува секој момент. Со уникатен и специфичен дизајн, вилата е оригинално уредена во внатрешноста, со максимална посветеност на деталите во секој простор, и учество на врвни грчки уметници во нејзиното декорирање. Ехото на морето се чувствува насекаде, со летниот декор и свежите тонови кои доминираат во ентериерот, како и мноштвото прозорци низ кои продира природна светлина и кои ги откриваат фантастичните пејзажи со кои е опкружена. Вилата располага со четири спални соби, три бањи, комфорна дневна соба со трпезарија, цветна градина, простран базен и безброј други погодности за комплетно уживање во убавините и раскошот на Санторини. Во надворешноста без здив оставаат погледите на морското синило, а кога мракот ќе падне, се палат романтичните амбиентални фенери и сè заблескува во сјајот на магичната атмосфера…

michaela00002

michaela00004

michaela00013

michaela00014

michaela00015

michaela00016

michaela00017

michaela00018

michaela00024

michaela00025

michaela00026

michaela00027

michaela00028

michaela00029

michaela00030

michaela00031

michaela00032

michaela00033

michaela00034

michaela00042

michaela00035

michaela00036

michaela00037

michaela00041

michaela00043

michaela00044

michaela00039

michaela00047

michaela00046

michaela00049

michaela00050

michaela00051

michaela00048

michaela00052

michaela00053

michaela00054

michaela00055

michaela00056

michaela00040

michaela00009

michaela00006

michaela00008

michaela00020

michaela00022

michaela00010

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБојата на крвта | Есен 2013
Следна објаваSensu – четка за дигитално сликање
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР