Мрзливи денови и бесони ноќи – совршена дефинција на летото! Без обврски и без нервози, освен под исклучок планирање летни забави со Вашите пријатели. Кој е условот за овој тип на забава? Приватен двор, добро расположение и пристојни познавања на литературата…

Мислите дека големите книжевници и најпознатите ликови од книгите не знаат да се забавуваат? Нашите 5 предлози за летни коктели ќе Ве поместат од местото на кое што стоите и дефинитивно ќе Ве натераат да ги прочитате насловите (доколку се’уште не сте го направиле тоа). Подгответе се за максимално уживање – од класични примери до модерен чик-лит, изборот го препуштаме на Вас. Наш совет е креативно искористување на одморот… Затоа што е лето и спомените едвај чекаат да се случат! И затоа што секое лето има приказна.

Создадете ја Вашата.

.1.

.2. .3. .4. .5.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПорака во шише | Kirsten Lepore
Следна објаваОдмор на крајот од светот
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР