На северниот брег на Мозамбик, Африка, меѓу синилото на Индискиот Океан и зеленилото на живописната бујна вегетација, скриен е малиот тропски остров Вамизи, како магичен дар на природата. Со убавината на пејсажите и недопредната природа, кристално чистата азурна вода и белите песочни плажи распослани крај сенката од егзотичните дрвја, неодоливо наликува на рајски предел на Земјата, оддавајќи впечаток дека тука е точката каде светот завршува, а фантазиите оживуваат. А кога на тоа ќе се надоврзе топлиот гостољубив прием и квалитетното сместување во пространи романтични вили, бескрајното уживање е загарантирано, со исполнување на сите желби, дури и на оние најпребирливите. Во несекојдневно убаво и интимно опкружување, на овој мал приватен остров изградени се само неколку вили, кои овозможуваат максимална приватност и релаксација, во постојан допир со природата. Лоцирани се на самата плажа, со директен пристап до океанот, првокласна услуга и безброј можности за опуштање во ракошот на Вамизи. Вилите се со традиционална градба, суптилно, елегантно и луксузно уредени во внатрешноста, со допири од темно дрво и нежни материјали. Топлите и неутрални пастелни бои создаваат свеж и пријатен амбиент, сензуалниот декор им дава романтична нота, а функционалата екипираност овозможува целосен комфор и комотитет на престојот. На деликатниот ентериер се надоврзуваат и прекрасните катчиња под отворено небо, откривајќи им ги на посетителите сите задоволства на ексклузивниот островски живот, меѓу благодетите на воодушевувачката природа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Книжевни коктели
Следна објаваПесочна канцеларија
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ