Casey Grim и Adam McLaughlin изгледаат како две парчиња од една сложувалка. Создаваат креативни фотографии, каде што се наоѓаат во иста положба, на исто место. Познати по креирање на комични видеа под наслов Couple Of Nerds, со оваа фото-сесија  докажуваат дека се доволно креативни за да предизвикаат насмевка на Вашето лице. Љубовта не познава граници, а забавата е составен дел од љубовта и меѓусебниот живот на двајца вљубени. Судејќи по фотографиите, тие навистина се забавуваат.

6

5

4

3

2

1

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Романтични фенери од конзерви
Следна објаваНајубавиот град во Јужна Америка: Рио де Жанеиро
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР