Обележувалка за книги е заглавена во подзаборавена, која еден ден со асистенција на ветрот е исфрлена од безбедното место во книгата… таа ја доживува својата околина со сурфање по страниците кои се претвораат во океански бранови, така што таа ужива во забавата на својот живот. Оправдано си мисли дека „подобро е сега“. Како што корицата на книгата се затвора, светлината открива нови предизвици! Продукт на Salon Alpin студиото за анимација, овој краток филм е добитник на бројни награди. Погледнете зошто.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваIdeas Books | Мерилин, Агаси и Елвис
Следна објаваДве во едно | Tim Macpherson
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР